…w powietrzu unosi się dym… z dymu wyłaniają się postaci: Kobieta i Mężczyzna udają się w podróż, podróż pełną nostalgii i humoru, w którą zabiorą także widzów.


Tytuł “Maruczella” pochodzi od włoskiej piosenki opowiadającej historię miłosną. Spektakl Teatru Nikoli to kolaż miłosnych scen – zalotów, flirtów, przeoczeń czy nieporozumień na tle damsko-męskim. Każda z krótkich historii jest zaprawiona solidną dawką humoru, a część wciąga publiczność do aktywnej zabawy, umieszczając jej wybranych przedstawicieli na scenie.
W aurze filmów Federico Felliniego, w magicznej atmosferze niemego kina, w dymie dziewiętnastowiecznych parowozów przenosimy się na stary Dworzec Kolejowy. Ciepła nostalgia, jaką wywołuje wspomnienie dawno minionych czasów łączy się z przyjemnością oglądania perfekcyjnej gry aktorskiej, łączącej pantomimę z elementami taneczno-komicznymi.
To jedyna w swoim rodzaju romantyczna podróż w czasie.

Profil FB teatru, strona www teatru

Tekst i materiały fotograficzne – materiały promocyjne teatru pochodzą ze strony www lub profilu FB teatru ( fot. E. Lesik, J. Veprev, K.Chmura) .

Udostępnij