Teatr Czerwona Walizka

Teatr Czerwona Walizka jest tworem w stanie nieustającego przeobrażenia. Organizacją działającą na styku dziedzin teatru, organizacji imprez, animacji społecznej i arteterapii. Ogromna część działalności Czerwonej Walizki to produkcja spektakli teatralnych – głównie w nurcie teatru dla dzieci, teatru ulicznego, ale też sięgającego do środków wyrazu teatru alternatywnego. Czerwona Walizka nie stroni od wszelkiego rodzaju przedsięwzięć- bywa na festiwalach, w domach kultury, na targach, wernisażach, świętach wsi, miast i miasteczek w kraju i za granicą.

Głównym motorem działań i założycielem Czerwonej Walizki jest Rafał Biesiada – klaun, performer, terapeuta. Znany głównie jako klaun Rufi Rafi. Od małego zafascynowany cyrkiem: oglądał wszystkie retransmisje gal w Monte Carlo i przesiadywał godzinami przy namiocie cyrkowym, gdy cyrk akurat odwiedzał jego hutnicze miasto. Niedoszły muzyk (zawsze chętnie bębni gdy zajdzie potrzeba i nieustająco uczy się śpiewać) i kaskader, zafascynowany teatrem formy, znawca historii i pedagogiki cyrku. Promuje ideę „Nowego Cyrku”. Pomysłodawca festiwalu „Cyrki Nowe”.
Z wykształcenia pedagogi i animator kultury, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz absolwent Akademii Teatru Alternatywnego przy Instytucie Grotowskiego, obecnie uczeń International School of Humour w Wiedniu. Ponadto na co dzień pracuje z osobami dorosłymi z doświadczeniem kryzysu psychicznego oraz z międzynarodową Organizacją Red Noses International (Czerwone Noski Klown w Szpitalu) odwiedzając dzieci we wrocławskich szpitalach jako Doktor Papuć. Zaangażowany tata dwóch młodych mężczyzn, którzy także czasami pojawiają się na scenie.

Strona www teatru

Tekst i materiały fotograficzne – materiały promocyjne teatru pochodzą ze strony www lub profilu FB teatru.Udostępnij